Severní stěna Eigeru

Fotogalérie

15. - 17. srpna 2001

Grindelwald Těžká spára Hintersoisserův traverz Hintersoisserův traverz Eisschlauch
Juzek v Grindelwaldu na parkovišti se svým parádním vozem jistě ostudu nedělal. Zato svým krámováním možná. V pozadí je nějaký kopec. U Těžké spáry jsme byli dvě hodiny po svítání. Totiž o dvě hodiny později než jsme chtěli. V mžiku poznáváme slavný Hinterstoisserův traverz. Magnusek á la Mathias Rebitsch v Hinterstoisserově traverzu. Eisschlauch byl totálně bez ledu, čímž rozhodně nedělal čest svému jménu. Pozn. Schlauch znamená jednak „hadice“, „punčocha“ (tak se Eisschlauch překládá do angličtiny - „Ice-hose“), ale znamená také „namáhavý výstup“.
2. ledové pole 2. ledové pole Bivak smrti Bivak smrti Bivak smrti
Pohled z 2. ledového pole pod stěnu. Je to už celkem vysoko a to jste teprve ve spodních partiích stěny! Magnusek v 2. ledovém poli téměř vždy vytočil celou dýlku bez jištění (což by nemuselo příliš vadit, kdyby se celé netraverzovalo). HK Vyšehrad v Bivaku smrti. Pohřební atmosféra tu očividně nevládne. V Bivaku smrti bylo tak pěkně, že jsme se na chvíli zastavili, občerstvili se z donesených zásob (místního tam nebylo nic) a udělali tuto „fotečku jak z horolezeckýho magacínu“. A konečně jedna fotečka fotografa z Bivaku smrti. Pěkně je vidět 2. ledové pole.
Rampa Bivak na Rampě Bouřka Bivak poránu Lámavá spára
Začátek Rampy - zde se z krátkého 3. ledového pole nastupuje do Rampy. Je to příjemné, Rampa je krytá. Ledové pole přesně naopak. Bivak na Rampě nebyl příliš pohodlný. Sice prima polička pod prima převisem, jenže shora teče prima vodopád a roztomile stéká po převisu až na poličku. Suchých fleků je jen pár a neustále se zmenšují. Ačkoli se k tomuto místu žádná tragédie nevztahuje, vládne tu pohřební atmosféra. …Nezvedl ji ani narychlo uklohněný požer (fakt dobrej!), ani blížící se bouřka. Bivak po ránu (16.8.) opravdu suchý nebyl. Ani my ne. Lámavá police a Lámavá spára jsou hned nad Rampovým ledovým polem a spárou se už dostanete až na začátek Božského traverzu.
Božský traverz Božský traverz Nástup do Pavouka Výstupový komín Cortiho bivak
Začátek Božského traverzu, je tu i výborné místo na bivak. Škoda jen, že je za Wasserfallkaminem na Rampě. Asi málokdo sem dojde suchý. Pozn. vodopád lze oblézt zprava, ale je to těžké čistě skalní lezení. Božský traverz je opravdu božský! Nástup do Pavouka z Božského traverzu. Štand je krásně krytý. Lezec už ne… Z Pavouka se leze do Výstupových komínů. My jsme šli do nejpravějšího z nich. Cortiho bivak má být skvělé místo na bivak. Dokonce prý kryté. Minimálně o druhé polovině toho tvrzení se dá pochybovat.
Pavouk Vrcholové ledové pole Hřeben Mittellegi Hřeben Mittellegi Hřeben Mittellegi
Z Cortiho bivaku máte Pavouka jako na dlani. Náladě navíc nepřidají husté mraky, déšť a sníh. Vrcholové ledové pole… …jsme už šli (kvůli rychlosti) sólo. Přece jen nám ta nulová viditelnost a nenulové srážky nedodali příliš optimismu. Po hřebeni Mittellegi jsme už poměrně lehce,… …ačkoliv exponovaně,…
Vrchol Eigeru (3970 m) Vrchol Eigeru
…došli na vrchol. Vrcholová fotokartóčka (samozřejmě s vlaječkou) - něco málo po sedmé večer.

© Většinu fotek pořídil Ajdam, tedy kromě těch, co fotil Magnusek


NahoruNa zacátek stránky Počet přístupů na tuto stránku: 625
(od 1. listopadu 2001)
Zpet na úvodní stránkuzpet