Expedice do Maroka 1993

aneb sexuální život horolezců

Výstup na Džebel Tubkal

Z vršku Džebel Tubkal (4165 m) mne vyhnala zima, průvan a poletující sníh. Zkrátka vypadalo to, že se blíží hnusno. To se naštěstí nevyplnilo, ale urychlilo to náš sešup dolů. Takže jsem to valil dolů spokojen, že se už nebudu trápit. Za dvě hodiny jsem přišel k Neltnerově chatě (3207 m).
(…)
Svoje povedené kamarády jsem našel kousek pod chatou, jak dílem vaří, což jsem uvítal, neboť jsem hned po svém příchodu dostal polívku, dílem popolízají na velkém šutráku. Vzhledem k tomu, že ještě nebylo tak pozdě, začali jsem lehce diskutovat, zda půjdeme ještě ten den dolů nebo zda zde zůstaneme. Vesměs zvítězila varianta druhá, tedy zůstat. Vesměs znamená, že jsem všichni nahoře nezůstali: X. s Y. nás opustili s tím, že X. má problémy s výškou, že mu lupe v uších a v bedně vůbec a je mu ne zrovna volno, a že budou raději nocovat níže.
Už jsem kdysi citoval svoje oblíbené heslo, že „lejno se neuklidí tím, že se rozmaže“. Nemohu než se teď ve svém vyprávění posunout o hodně dopředu. Když jsme se po dovolené sešli téměř v plné marocké sestavě na Suškách, bylo nám fajn, neboť nás krmil Jindra Racek svými specialitami, pouštěli jsem si diáky, v chodbě si tiše brumlal naražený kraken a říkali jsme řeči. Ty také přišly na jednoho našeho kamaráda a na jeho speciální výškový rekord, jehož je držitelem. Vzhledem k tomu, že jsem od přírody poněkud stydlivý, je na inteligenci čtenáře, aby si domyslel v čem rekord spočívá. Sportovní hodnotu rekordu neznám, ale odehrálo se to ve výšce nad 6000 metrů. Náš kamarád se také chlapsky přiznal, že to té dívčině dalo sakra moc práce.

Soutěska TodryNejsem sice žádný práskač, ale nenapsat, že největší zájem o tento rekord, o jeho hodnotu a o všechny okolnosti rekordu vůbec měl právě X. Při té příležitosti na sebe prásknul hodnotu svého osobního rekordu, jehož hodnota je 3000 m. Protože dvě a dvě bývají obvykle čtyři, je opravdu snadné si spočítat kde a kdy toho rekordu dosáhnul. Z uvedeného totiž vyplývá, že X. to lupání v uších muselo přejít hned, jak zašel za nejbližší zatáčku. Sportovní hodnotu jeho rekordu neznám, ale co do výšky má ještě hodně rezerv a co dohánět!
 

© Jaroslav Bartoš, 1993. Výňatek z cestopisu Marokem s tetou Helenou
 
 

Poznámka (¹): V Maroku jsme vystoupili na nejvyšší horu Atlasu (a několik okolních kopců) a navštívili jsme soutěsku Todra, kde jsme v kouzelném prostředí vylezli několik cest. Na zpáteční cestě získala výškový rekord i naše avie, se kterou jsme vyjeli na třetí nejvyšší vrchol Španělska Pico de Veleta (3392 m).
Poznámka (²): Přehled sexuálně přenosných chorob je v přiloženém souboru.


NahoruNa začátek stránky Počet přístupů na tuto stránku: 2035
(od 1. listopadu 2001)
Zpět na úvodní stránkuzpet