Expedice Peru 2001

Konečně jsme se dohodli a v červnu vyrazíme do Peru. Po dohadovacích peripetiích díky tlaku přepravce na zaplacení zálohy se zformovala parta na cestu do Peru s horolezeckým programem nejasným a trekingovým programem o něco jasnějším:) Pokud vše dobře dopadne, objeví se nás v Peru v několika termínech 20 lidí. To už přivádí milovníky skupinových akcí do komatu. Tak koukejte zaplatit příspěvky!

Igor

Peru je země, která má snad vše, co lze od Jižní Ameriky očekávat: dealery a výrobce drog, prostitutky, zkorumpované úředníky i zloděje. Památky i současnost indiánských kultur, zasněžené šestitisícové andské velikány, neproniknutelnou džungli amazonských pralesů, vlny (studeného!) Tichého oceánu. Peru je oblíbeným (blízkým) cílem Američanů, kteří se tam dostanou poměrně rychle např. z Miami. Má to vliv na ceny. Naši cestu zpestří i odskočení do pohraničí Bolivie. Nároky expedice spočívají zejména v pohybu ve vysokých výškách, které mohou dělat problémy s dýcháním, a dlouhé přesuny veřejnou dopravou.

Horolezecký a trekingový program je průběžně upřesňován.
Víza
Peruánské: Požadavky - cestovní pas platný nejméně o 60 dní déle než je platnost vstupního víza vyplněný formulář, 1x foto, rezervace zpáteční letenky, potvrzení o zaplacení poplatku 12,- USD, které se platí předem na účet Peruánského velvyslanectví 62430000/0300. Platnost: vícevstupové: na 30/60/90 dnů od data vstupu (podle žádosti), max. na 6 měsíců Termín vyřízení: 1 týden. Adresa: Velvyslanectví Peru, Muchova 9, Praha 6, tel: 02/2431 6210, úřední hodiny Po - Pá, 9 - 14. Formulář ke stažení je tady:
Bolívijské: bezvízový styk
Chilské: bezvízový styk
Očkování
Povinné není žádné, doporučuje se očkování proti choleře, tyfu, žloutence a v případě návštěvy Amazonie je ovšem nutná antimalarická profylakce a očkování proti žluté zimnici.
Návrat: Podle chuti, zatím je rezervace zpátečního letu na 18. července (přílet do Prahy 19. července 2001 v 20:45 večer, linka KLM 3123 z Amsterdamu).


NahoruNa začátek stránky Počet přístupů na tuto stránku: 455
(od 1. listopadu 2001)
Zpět na úvodní stránkuzpet