Horolezecký klub Vyšehrad

Schemyk s vámi


Lezení 2018 - akce do června!

Zaslal: jindra,  17.04.2018

Hore ZDAR!  Pro vaše diáře 2018!

Tady nějaký přehled akcí, co bych tak rád naplánoval a realizoval.

Kolik bude razítek???

Libor Balík vyhlásil soutěž o Slivovici, kdo dá razítko HK Vyšehrad  na nejvyšší  kopec (možná platí i sedlo pro sekci trekařů). Tak se snažte!!

Ještě před tím jsem se chtěl zeptat, jestli se kolem vás nenachází nějací nadějní lezci, kteří by chtěli být v našem oddíle. Mě oslovili dva mladíci a dohodl jsem se s nimi, že náš spolek asociálních staříků se je něco pokusí naučit. Kdybyste měli v okolí ještě někoho takového dejte vědět a ať se mi ozve, třeba mi někdo pomůže. V každém případě budu rád, pokud se přidají i jiní lezci zkušení ať se trochu rozšíří počty lezoucích členů.

Pokud vás napadne nějaká akce a budete ji chtít zororganizovat, budu rád. Dejte vědět. Pokud  chcete dát pár fotek na web a nějaký text dejte vědět.

Jindra -  racek23@email.cz

Duben 2018  a  Červen  2018

Informace o schůzkách U Karla – Zavádím návrat k původnímu systému budeme se scházet pouze „První a třetí středu v měsíci“ a doufám že v hojnějším počtu.

Chtěl bych nějaké jiné středy vyrazit zase odpoledne do skal v okolí Prahy (Srbsko,Černolice,Šárka, Braník) , dám vědět.

21 -22. duben 2018  -  Čenda by někam vyrazil!!! Já Jindra mohu na jeden den v neděli. Navrhuji nějaké písky!!  Koordinuje asi Čenda i když to neví.

29 – 30. duben 2018 tady je možnost prodloužit až do 1.5  -   Franken Jura?? PS. Já si to neprodloužím.

5 -8. květen 2018  - Navrhuji výjezd na vícedékly: Tatry??? Nebo HÖLLENTAL, RAX???

12-13. květen 2018 – Racek 52  závod dvojic a jiných uskupení o vylezení 52 bodů na skalách.    Místo se určí dle počasí, v případě nepřízně to posunu o týden později. Byl bych rád kdyby vás bylo alespoň tolik jako o mých padesátinách.

2 – 3.června 2018  - PETR vás zve na „Příhrazské slavnosti“ ani nevím kolikáté. Pivo lezení promítání. Tady bych asi udělal něco jako valnou hromadu HK. Vyšehrad.

27. června 2018 – Běh Racka, to je ten běh, kde se jen pije pivo a plánuje se léto.

30.června 2018 – DŘEVĚŇÁK – obávaný triatlon, který někdo absolvuje a někdo ho v životě nepojede.

 

Komentáře:
Měkej    od: Čenda 19. 04. 2018  14:23
Sraz v pátek večer camp sedmihorky.
Program - sobota Hrubeso, v neděli Kalicho.
Třeba.
zfysddddgh
Nový komentář
 Zadání nového příspěvku: 
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Opiš bezpečnostní kód:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-tři:

Magnusek 12.09.2018  00:59
Rumpf!
Před deseti lety třicátiny ve Žlebu - vzpomínáte? Epidemie cholery, JIPka, týdenní pracovní neschopnost, a vímjácoještě. Inkubační doba toho moribundusu je právě 10 let, takže uzrál čas na opáčko. Tentokrát jistě bacilovi ukážeme. Nabalte Ercefuryl, Imodium apod., a doražte 9.11. večer k Dědasovi na Mladostov (je to tam, co měl vloni Hofi post-svatbu, viz www.mladostov.cz). X-Masso tentokrát nahradí Konvrzek s Kalivoďákem, jinak bude všechno stejný jako kdysi. Kdo chce spát, ať si veme spacák. Kdo chce spát ve dvou, ať si radši veme i druhýho/druhou.
Vymejšlet furt nějaký dary je opruz? Tak se na to s klidem vyser :-)

Kdo se rekvalifikuje na docenta historie, tak pro něj paní Krysa pořádá od 16h prohlídku Valdštejna s výkladem v hebrejštině, případný zájemec je prosen ozvat se předem (samozřejmě v hebrejštině).

Tak se těšim na nový historky ze špitálu.

mg
Rulík 25.08.2018  10:46
Ahoj, před dvěma týdny jsem se vrátil z přechodu hřebene Mt. Blancu přes kopce Bérangère/Dômes de Miage/Bionnassay/Goûter/Blanc/Maudit/Tacul/Midi. (v průvodci najdete pod "Mont Blanc’s Royal Traverse"). Nějaké to foto je zde: https://photos.app.goo.gl/RQFRUiSgbuXWUQQ59
Výlet parádní, některý z těch fotek se snad taky docela povedly :)


A pokud by někdo příležitostně chtěl doplňkově zalízt v Bretani nebo Normanidii, ještě třeba pro inspiraci nějaký fotky z takový cesty tady: https://photos.app.goo.gl/ZXcpbdJd9ENSJjVJA. Navštívené oblasti Pen-hir (Bretaň) a Val San Martin (Normandie). Jezdit tam za lezením je dost nesmysl, jako doplnění výletu to ale třeba může být zajímavý. Resp. hlavně ten Pen-hir, St. Martin bych asi moc nedoporučil, pokud zrovna někdo není milovníkem bílého vápenitého prášku, kterým je po dni lezení kompletně obalen..
Jindra 25.07.2018  13:27
Borovou jsem našel. Jenže došlo ke vzpouře posádky a kotva se zasekla už dole u silnice. Kapitán obhlédl Borovou a zjistil že posádku to táhne na koupačku k vodě. U vody byla putyka kde kapitán zapil žal nad ztrátou posádky a autority. Nalil do sebe nekolik drinků přičemž energi pivo (nápoj z piva a energidrinku mořský vlk, v překladu Crjssee wolf). Kapitánův vynález mu neudělalo zrovna ejchuchu a tak že celou noc trpěl mořskou nemocí.
mg 23.07.2018  14:52
Díky kapitánovi za report.
Po dezerci třetiny posádky jsme s Růžou ještě propluli Vlnobitím (údajně VIIIb-c) vedle na masiv. Vlnobití vyvolávala zejména odpadávající hornina, což zlikvidovalo poslední zbytky Admirálovy autority, a šli jsme se konečně nalodit do té Čertoryjské hospody. Příště devítiocasou kočku s sebou.
Našli jste tu Borovou?
Zdravím i hrdzavou kotvu.
Jindra 20.07.2018  11:38
Ahoj,
Do hospody chodíme Ke Karlovi je to v Neklanově ulici.
Vlastně tam chodí - Já, čenda a Petr.
Medvěda nezaručím.
Ve středu tam budu asi jen já.
Jindra