Horolezecký klub Vyšehrad

Schemyk s vámi


Rax - Höllenthal

Zaslal: jindra,  22.05.2018

Rakouský lesopark.

Rax -  Höllenthal

Doporučení se dost rozcházela. Od „je to super“ po „humus už tam v životě nepojedu“, „je tam strašně lidí a Čechů“, „je to vlastně svislej les“.

 

Nástup - Vordere Stadelwand- Peternpfad 5-

Tak že, nejdřív vypadalo, že pojede kupa lidí – ta kupa se smrskla na jednoho hasiče s posádkou 4 lezců. Z toho dva byli začínající vícedélkaři. Cesta celkem OK je to něco kolem 400 km.

Spaní – od Géčka byla informace, že po zrušení campu v Kaiserbrunnu se dát spát volně na parkáči u lanovky na začátku údolí. Je to pravda, je tam místo ofiko i pro stany, záchody, teplá studená voda. Čechů bylo víc než cizinců, ale zase takovej masakr to nebyl. Je to OK.

Co jsme lezli:

Vzhledem k začínajícím lezcům Jonášovi a Anežce, jsem vybíral cesty kolem 4 max 5+ obl.

1/Vordere Stadelwand- Peternpfad 5-,  obl.  4,  150m, seznámení s oblastí. Bloudění lesem usnadňovaly, shnilé smyčky, protažené spoustou hodin, které nahrazují nýty. Ty, kteří mají problém s expozicí a trpí závratí uklidní les, křoví, jehličí, borůvky, paloučky, paní na houbách atd. Pro začínající vícedélkaře super.

http://www.bergsteigen.com/klettern/niederoesterreich/rax-schneeberg-gruppe/peternpfad

Traverz jehličím

2/Stadlwand – Richterkante obl. 5+ jeden kousek nahoře za 6,   320 m

Když to neznáš, tak se hůř hledá. Jonáš a Anežka  lezli na jistotu, tak že spojeno s pozdním nástupem byl návrat zatměn což spojeno s absencí čelovek – pohoooda.  První dýlka docela těžkej rozpink. Pak les, louky na hřebínku, stromoštandy, trocha lezení, elegantí žebírko s vypečeným oblezem, na závěr raději volit cestu za 6 pilířkem než 3 komínem se shnilým stromem.

http://www.bergsteigen.com/klettern/niederoesterreich/rax-schneeberg-gruppe/richterkante

 

Tady se i lezlo - těžší nástup na rozpink

 

 

Anežka ve vrcholové 6, docela i Expozice

 

3/ Odopočinek proběhl ve Sparenu a pak na stěnce u vodopádu Wasserfall Klettergarten Losenheim, kde byly fakt lehké cesty i pro nováčky na prvním. Malý lezecký den. Super pro rodiny s dětmi!

http://www.bergsteigen.com/klettergarten/niederoesterreich/gutensteiner-alpen/wasserfall-klettergarten-losenheim

Ingrid vyvádí 4+ s převiskem


 

 

Plotnička za 6

4/ Další den, jsme volili něco aby se dalo odjet nějak rozumně  - Frisbee Platten sportovně laděná oblast. Vylezli jsme dvě dvojdýlkové cesty 4 a 5+. Super plotna hezké cesty sem tam tráva. Neoklouzané cesty. Budou tam i lezitelné cesty s vyšším číslem.

http://www.bergsteigen.com/klettergarten/niederoesterreich/rax-schneeberg-gruppe/frisbee-platten

tady foto nemam.

 

Jindra

 

Komentáře:
Klouzek na stisk    od: magnusek 31. 05. 2018  15:23
Tak to asi trochu les byl, ne? Když jste při lezení vyplašili paní na houbách ...
Nový komentář
 Zadání nového příspěvku: 
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Opiš bezpečnostní kód:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-tři:

Jindra 25.07.2018  13:27
Borovou jsem našel. Jenže došlo ke vzpouře posádky a kotva se zasekla už dole u silnice. Kapitán obhlédl Borovou a zjistil že posádku to táhne na koupačku k vodě. U vody byla putyka kde kapitán zapil žal nad ztrátou posádky a autority. Nalil do sebe nekolik drinků přičemž energi pivo (nápoj z piva a energidrinku mořský vlk, v překladu Crjssee wolf). Kapitánův vynález mu neudělalo zrovna ejchuchu a tak že celou noc trpěl mořskou nemocí.
mg 23.07.2018  14:52
Díky kapitánovi za report.
Po dezerci třetiny posádky jsme s Růžou ještě propluli Vlnobitím (údajně VIIIb-c) vedle na masiv. Vlnobití vyvolávala zejména odpadávající hornina, což zlikvidovalo poslední zbytky Admirálovy autority, a šli jsme se konečně nalodit do té Čertoryjské hospody. Příště devítiocasou kočku s sebou.
Našli jste tu Borovou?
Zdravím i hrdzavou kotvu.
Jindra 20.07.2018  11:38
Ahoj,
Do hospody chodíme Ke Karlovi je to v Neklanově ulici.
Vlastně tam chodí - Já, čenda a Petr.
Medvěda nezaručím.
Ve středu tam budu asi jen já.
Jindra
Klára 18.07.2018  13:22
Ahoj,
docela bych se i chystala ve středu 25. 7. večer do hospody (chodí se pořád do té stejné?). Vzala bych s sebou svoji kamarádku Janinu, která by ocenila, kdyby přišel Medvěd (!!). Já bych zase ocenila, kdyby přišel František.
Chodí se ještě pod Vyšák?
Ahoj. Klára.
magnusek 13.07.2018  10:58
Ahoooooj.
Na příští víkend, pokud bude sucho, mám předdomluvenou pramici na Věžáku. Kdybyste se chtěli někdo přidat na lezení, nebo s dalším plavidlem do námořní bitvy, tak hurá.
(S výhodou se dá spojit s kulturněspolečenským víkendem na Turnovské chatě ve Skaláku).