Horolezecký klub Vyšehrad

Schemyk s vámi


Rax - Höllenthal

Zaslal: jindra,  22.05.2018

Rakouský lesopark.

Rax -  Höllenthal

Doporučení se dost rozcházela. Od „je to super“ po „humus už tam v životě nepojedu“, „je tam strašně lidí a Čechů“, „je to vlastně svislej les“.

 

Nástup - Vordere Stadelwand- Peternpfad 5-

Tak že, nejdřív vypadalo, že pojede kupa lidí – ta kupa se smrskla na jednoho hasiče s posádkou 4 lezců. Z toho dva byli začínající vícedélkaři. Cesta celkem OK je to něco kolem 400 km.

Spaní – od Géčka byla informace, že po zrušení campu v Kaiserbrunnu se dát spát volně na parkáči u lanovky na začátku údolí. Je to pravda, je tam místo ofiko i pro stany, záchody, teplá studená voda. Čechů bylo víc než cizinců, ale zase takovej masakr to nebyl. Je to OK.

Co jsme lezli:

Vzhledem k začínajícím lezcům Jonášovi a Anežce, jsem vybíral cesty kolem 4 max 5+ obl.

1/Vordere Stadelwand- Peternpfad 5-,  obl.  4,  150m, seznámení s oblastí. Bloudění lesem usnadňovaly, shnilé smyčky, protažené spoustou hodin, které nahrazují nýty. Ty, kteří mají problém s expozicí a trpí závratí uklidní les, křoví, jehličí, borůvky, paloučky, paní na houbách atd. Pro začínající vícedélkaře super.

http://www.bergsteigen.com/klettern/niederoesterreich/rax-schneeberg-gruppe/peternpfad

Traverz jehličím

2/Stadlwand – Richterkante obl. 5+ jeden kousek nahoře za 6,   320 m

Když to neznáš, tak se hůř hledá. Jonáš a Anežka  lezli na jistotu, tak že spojeno s pozdním nástupem byl návrat zatměn což spojeno s absencí čelovek – pohoooda.  První dýlka docela těžkej rozpink. Pak les, louky na hřebínku, stromoštandy, trocha lezení, elegantí žebírko s vypečeným oblezem, na závěr raději volit cestu za 6 pilířkem než 3 komínem se shnilým stromem.

http://www.bergsteigen.com/klettern/niederoesterreich/rax-schneeberg-gruppe/richterkante

 

Tady se i lezlo - těžší nástup na rozpink

 

 

Anežka ve vrcholové 6, docela i Expozice

 

3/ Odopočinek proběhl ve Sparenu a pak na stěnce u vodopádu Wasserfall Klettergarten Losenheim, kde byly fakt lehké cesty i pro nováčky na prvním. Malý lezecký den. Super pro rodiny s dětmi!

http://www.bergsteigen.com/klettergarten/niederoesterreich/gutensteiner-alpen/wasserfall-klettergarten-losenheim

Ingrid vyvádí 4+ s převiskem


 

 

Plotnička za 6

4/ Další den, jsme volili něco aby se dalo odjet nějak rozumně  - Frisbee Platten sportovně laděná oblast. Vylezli jsme dvě dvojdýlkové cesty 4 a 5+. Super plotna hezké cesty sem tam tráva. Neoklouzané cesty. Budou tam i lezitelné cesty s vyšším číslem.

http://www.bergsteigen.com/klettergarten/niederoesterreich/rax-schneeberg-gruppe/frisbee-platten

tady foto nemam.

 

Jindra

 

Komentáře:
Klouzek na stisk    od: magnusek 31. 05. 2018  15:23
Tak to asi trochu les byl, ne? Když jste při lezení vyplašili paní na houbách ...
Nový komentář
 Zadání nového příspěvku: 
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Opiš bezpečnostní kód:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-tři:

Rulík 15.10.2018  08:43
Ahoj, minulou sobotu jsme hájili barvy Prahy na Kozelkovské dvanáctce - sice jsme nevyhráli, ale bojovali jsme myslím docela statečně (22 cest, bodově už nevím, ale i nějaká ta sedma tam byla, tak ne úplně špatně) a účast se určitě taky počítá :o)

Nějaké to info z velezávodu je zde: http://www.lezec.cz/clanek.php?key=15046&nazev=kozelkovska_dvanactka_2018
Jindra 08.10.2018  11:27
Zdar!
Zřídili jsme na facebooku uzavřenou skupinu pro komunikaci o lezení!
Nechcete se přidat???
Napište mi připojím Vás.
Jindra
Kaděra 01.10.2018  10:10
Zdar
Potvrzuji rezervaci Potoka.
Magnusek 12.09.2018  00:59
Rumpf!
Před deseti lety třicátiny ve Žlebu - vzpomínáte? Epidemie cholery, JIPka, týdenní pracovní neschopnost, a vímjácoještě. Inkubační doba toho moribundusu je právě 10 let, takže uzrál čas na opáčko. Tentokrát jistě bacilovi ukážeme. Nabalte Ercefuryl, Imodium apod., a doražte 9.11. večer k Dědasovi na Mladostov (je to tam, co měl vloni Hofi post-svatbu, viz www.mladostov.cz). X-Masso tentokrát nahradí Konvrzek s Kalivoďákem, jinak bude všechno stejný jako kdysi. Kdo chce spát, ať si veme spacák. Kdo chce spát ve dvou, ať si radši veme i druhýho/druhou.
Vymejšlet furt nějaký dary je opruz? Tak se na to s klidem vyser :-)

Kdo se rekvalifikuje na docenta historie, tak pro něj paní Krysa pořádá od 16h prohlídku Valdštejna s výkladem v hebrejštině, případný zájemec je prosen ozvat se předem (samozřejmě v hebrejštině).

Tak se těšim na nový historky ze špitálu.

mg
Rulík 25.08.2018  10:46
Ahoj, před dvěma týdny jsem se vrátil z přechodu hřebene Mt. Blancu přes kopce Bérangère/Dômes de Miage/Bionnassay/Goûter/Blanc/Maudit/Tacul/Midi. (v průvodci najdete pod "Mont Blanc’s Royal Traverse"). Nějaké to foto je zde: https://photos.app.goo.gl/RQFRUiSgbuXWUQQ59
Výlet parádní, některý z těch fotek se snad taky docela povedly :)


A pokud by někdo příležitostně chtěl doplňkově zalízt v Bretani nebo Normanidii, ještě třeba pro inspiraci nějaký fotky z takový cesty tady: https://photos.app.goo.gl/ZXcpbdJd9ENSJjVJA. Navštívené oblasti Pen-hir (Bretaň) a Val San Martin (Normandie). Jezdit tam za lezením je dost nesmysl, jako doplnění výletu to ale třeba může být zajímavý. Resp. hlavně ten Pen-hir, St. Martin bych asi moc nedoporučil, pokud zrovna někdo není milovníkem bílého vápenitého prášku, kterým je po dni lezení kompletně obalen..