Horolezecký klub Vyšehrad

Schemyk s vámi


Oblastní zřetězení

Zaslal: jindra,  07.08.2018

Určitě jste si všimli v horolezení fenoménu zřetězení! Tj. čtyři velké stěny za den, všechny alpské čtyřtisícovky za čtrnáct dní. Nos, Salathe,Halfdom a Sentinel rock za 24 hodin, nebo Českorájská obdoba 20 skal ve Skaláku a dva tucty piv k tomu.

O dovolené jseme zřetězili čtyři oblasti ve čtyř dnech. Je to doporučení pro parné dny.

Žehrov: Oblast kde se bude konat Skalní muž 2018. Bez průvodce na On sight. Bloudění, dobrodružství, samota, mech a písek co se sype. Opravdu pro zapálené hledače. Zdolali jsme Okno a Barunku. Klasa přísnější. Například u Barunky bylo napsáno ve vrcholovce ohodnocení cesty III  nebo VI. Tak si vyber.

Barunka, potěšilo mě, že předemnou v knize byl zapsána místní celebrita M. a lezla stejnou cestu.

 

Tisá: Pro horko jsme zvolili pro odpolední polejzání  skály v blízkosti Turistické chaty, kdo tam nebyl docela v pohodě ve stínu. Třeba šestka přes dva kruhy na Dom je fajn rajbuňk nad prvním kruhem překvapí.

Krásná cesta na Dom, já u prvního kruhu

 

Bielathal: Měli jsme kola a tak jsme dokolili až k Verlassene Wand. Bylo k poledni a dalo se tam docela i vybrat dobré lezení. Verlassene Wand  - Nordostriss V krásná cesta, smyčky, zcela ve stínu. Felsensportnadel - Tetra pack VIIa hned vedle krátká dvoukruhovka u druhého kruhu zprava lehčí. Wolfskopf ★★★Südostwand IV lahůdka pro nováčky, nebál bych se je tam poslat i na prvním, jen trochu menší hodiny. Do téhle oblasti se ještě vrátím.

Verlassene Wand  - Nordostriss

 

Perla nakonec Bělá: Oblast je mezi Maxičkama a Děčínem. Určitě jste na ní v starším průvodci na Labák narazili. Tak do téhle oblasti se taky určitě vrátím. Super cesty pro srabiky.  Bělská stěna 25 metrů 5 nejtů, kdybs chtěl něco mezi to namontovat určitě dáš. Asi tak 6 podobných cest vedle sebe tak kolem VII ale i těžší. Pak Medvídek, Sestry  údolka na Lokomotivu. Celé dopoledne ve stínu. SUPER.

Inspirován výtězstvím Adama na závodech  v Arcu dal jsem si na Medvídka duel.

Hádejte kdo vyhrál?

 

Tak kdo tam se mnou příště pojede?

Jindra

Komentáře:
Nový komentář
 Zadání nového příspěvku: 
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Opiš bezpečnostní kód:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-tři:

Rulík 15.10.2018  08:43
Ahoj, minulou sobotu jsme hájili barvy Prahy na Kozelkovské dvanáctce - sice jsme nevyhráli, ale bojovali jsme myslím docela statečně (22 cest, bodově už nevím, ale i nějaká ta sedma tam byla, tak ne úplně špatně) a účast se určitě taky počítá :o)

Nějaké to info z velezávodu je zde: http://www.lezec.cz/clanek.php?key=15046&nazev=kozelkovska_dvanactka_2018
Jindra 08.10.2018  11:27
Zdar!
Zřídili jsme na facebooku uzavřenou skupinu pro komunikaci o lezení!
Nechcete se přidat???
Napište mi připojím Vás.
Jindra
Kaděra 01.10.2018  10:10
Zdar
Potvrzuji rezervaci Potoka.
Magnusek 12.09.2018  00:59
Rumpf!
Před deseti lety třicátiny ve Žlebu - vzpomínáte? Epidemie cholery, JIPka, týdenní pracovní neschopnost, a vímjácoještě. Inkubační doba toho moribundusu je právě 10 let, takže uzrál čas na opáčko. Tentokrát jistě bacilovi ukážeme. Nabalte Ercefuryl, Imodium apod., a doražte 9.11. večer k Dědasovi na Mladostov (je to tam, co měl vloni Hofi post-svatbu, viz www.mladostov.cz). X-Masso tentokrát nahradí Konvrzek s Kalivoďákem, jinak bude všechno stejný jako kdysi. Kdo chce spát, ať si veme spacák. Kdo chce spát ve dvou, ať si radši veme i druhýho/druhou.
Vymejšlet furt nějaký dary je opruz? Tak se na to s klidem vyser :-)

Kdo se rekvalifikuje na docenta historie, tak pro něj paní Krysa pořádá od 16h prohlídku Valdštejna s výkladem v hebrejštině, případný zájemec je prosen ozvat se předem (samozřejmě v hebrejštině).

Tak se těšim na nový historky ze špitálu.

mg
Rulík 25.08.2018  10:46
Ahoj, před dvěma týdny jsem se vrátil z přechodu hřebene Mt. Blancu přes kopce Bérangère/Dômes de Miage/Bionnassay/Goûter/Blanc/Maudit/Tacul/Midi. (v průvodci najdete pod "Mont Blanc’s Royal Traverse"). Nějaké to foto je zde: https://photos.app.goo.gl/RQFRUiSgbuXWUQQ59
Výlet parádní, některý z těch fotek se snad taky docela povedly :)


A pokud by někdo příležitostně chtěl doplňkově zalízt v Bretani nebo Normanidii, ještě třeba pro inspiraci nějaký fotky z takový cesty tady: https://photos.app.goo.gl/ZXcpbdJd9ENSJjVJA. Navštívené oblasti Pen-hir (Bretaň) a Val San Martin (Normandie). Jezdit tam za lezením je dost nesmysl, jako doplnění výletu to ale třeba může být zajímavý. Resp. hlavně ten Pen-hir, St. Martin bych asi moc nedoporučil, pokud zrovna někdo není milovníkem bílého vápenitého prášku, kterým je po dni lezení kompletně obalen..