Horolezecký klub Vyšehrad

Schemyk s vámi


Petráška 2019

Zaslal: jindra,  25.03.2019

Proběhla Petráška!

Níže článeček a Dík Peliňákovi.

Jen Krátce.

Přechod Pomezky – Jelenka – Petráška poznamenalo počasí.  Skupinu 13 mužů a jedné odvážné ženy rozfoukal vítr po různých koutech Krkonoš.

Skupina Jindra, Jonáš se vydala od Jelenky rovnou na hřeben, kde byla notně sfouknuta. Krátce se setkala se skupinou Trepové a následně pře Růžovou horu vysrabila a vzala lanovku do Pece dál přes Výrovku, Bufáč dorazila na Petrášku.

Skupina Trempové, neodporovala šerifovi a po odvážném traverzu Sněžky se dokázala probít vichrem o síle orkánu na Luční a pak přes Výrovku a Bufáč na Petrášku.

Skupina zbytek (nejpočetnější) dobyla Sněžku zde zápolila s větrem a následně přes Růžohorky, Portášky si ještě najela pár kiláků Peliňákovou zkratkou. Využila mazaně skibus a  Bramberk lanovku a přes Liščí horu a Bufáč zdárně dorazila také na Petrášku. Zároveň jeden z členů skupiny ovlivnil průběh pokojné demonstrace za podporu Tibetu. Bylo to tím že byl sám notně ovlivněn konzumací, které se poctivě věnoval celý zájezd.

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/snezka-vlajka-krkonose-tibet-lidska-prave-cina-rabas-okupace-pec-pod-snezkou.A190309_181339_hradec-zpravy_pos

Večer by věnován zpěvu a konzumaci.

Druhý den proběhlo Revenantnění a bylo vše poctivě zkonzumováno. Skupina se opět rozdělila na sekce Strážný, Pec, Špindl. S drobnými zádrhely byl návrat zpečetěn pivem na Černém mostě.

DÍKY PELIŇÁKU!!

 

Komentáře:
Nový komentář
 Zadání nového příspěvku: 
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Opiš bezpečnostní kód:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-tři:

magnusek 06.09.2019  21:39
Čau, připomínám víkend 27.-29.9. na Turnovský chatě ve Skaláku. Přijeďte zalízt, na kolo, na houby, na pivo, jak kdo chce. Bydlet se dá v chatě, v autě, v bivaku, ve stanu, apod. Základní provozní kapaliny (pivo & rum) tam budou, onačejší občerstvení z vlastních zásob. Kdo něco neví, ať se zeptá.
Kaděra 05.08.2019  09:30
Zdar Jelikož budu o víkendu a příští týden bez rodiny, rád bych někam vyrazil. Pátek až neděle, případně i pondělí. Drtit denně Štěpánku už mne nebaví.
Kaděra 20.06.2019  14:30
Úterý hrubice? Nahoru mi to moc nejde ale padá dobře.
Kaděra 31.05.2019  11:56
Budeš chybět
Petr Schnabl 12.05.2019  18:10
Nazdar přátelé, je to neuvěřitelné, ale zvu Vás do Příhraz již po 24-té.
Tentokrát Vás přivítáme 31.5. - 2.6. Pivo bude opět zajištěno. V sobotu před
setměním, vzhledem k tomu, že je Mezinárodní den dětí, promítnuto Vašim
ratolestem několik večerníčků. Potom filmy, resp. fotky z Vaší, event. mojí
produkce. Doufám, že se mi opět podaří zajistit parkování a stany si můžete
postavit jako obvykle. Doufám, že počasí opět vyjde.

Petr a Bláža