Horolezecký klub Vyšehrad

Schemyk s vámi


Všechno špatně

Zaslal: editor,  18.02.2015

Už se mě na to ptal i jeden skorohorskej strojvůdce z Rakouska, vo co že prej vlastně jako jde, jak to najde a jestli mu stačí expresky a maglajz :-) Což mi připomnělo, že jsem se už dávno kasal jak hodím nějaké info na web. Počkal jsem si ale na novou Jutu, a to se rozhodně vyplatilo. Protože kdo nemá článek na nové Jutě, jako by nebyl.

 

Měl jsem tuhle linii v merku už od roku 2012, kdy mě jistá Krysa z Koupáku vytáhla lízt na Vidlák, a jak to dopadlo víte sami. Stěna je hned nad cestou, trhlina jasná, prošli tudy všichni lezci co kdy na Vidlák zavítali - a že jich aspoň dvacet už bylo! Že by se tam nesmělo? Naštěstí na Vidláku správcuje Nedori, takže pro požehnání jsem nemusel daleko.

Po dvou letech kupodivu lajna pořád volná. Špicál zhubnul deset kilo a cejtí formu. Čerstvá událost na Polské dálnici bohužel přináší i další motivaci pro prváč. Než to tady všechno lehne erozí, bude aspoň malý lezecký pomníček. 

Na nedaleké Frantově skále jsme si trochu oťukali místní materiál (něco málo materiálu tam po nás ještě zbylo), a hurá na Domestika. Tady není skála tak zlá, řekl bych takový českorajský standard. Na Vidlácké poměry skoro beton ... no, porobeton. Podél spáry přes převísek, pak se nechat zlákat trochu doleva, kruh. Zpátky do spáry, na rozcestí doleva, a podél sokolíčka až k hořkému konci. Přebrat maminy, druhý kruh. Do pohádky z mechu a kapradí už jen krok, z police snadno toxicky zeleným žlábkem na vršek. Tak Aramisi, to je celý. Všechno špatně VIIc, RP VIII. Na můj vkus trochu moc krátký ...

 

Tak, a pro toho Rakušáka: je to na předskalí, resp. "okoloskalí" věže Domestik, viz mapku. Domestik je ve starym průvodci (OLYMPIA - Český ráj). Expresky stačej dvě, a místo maglajzu radši přihoď pár smyček. Z druhé strany masivu je silně romantickej trampskej biváček, a hospoda je na hrázi rybníka. Parkoviště u hospody, v sezóně se platí (za parkoviště i za hospodu).

Pokud se někdo necháte touhle reklamou zlákat, tak určitě dejte vědět.

  Magnusek

 

Komentáře:
Hezké    od: Jindra 22. 02. 2015  22:03
Tak no mohlo by to snad pustit, linie je hezká.
Jindra
Nový komentář
 Zadání nového příspěvku: 
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Opiš bezpečnostní kód:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-tři:

Kryska 16.05.2020  09:01
Pro zájemce o osobní kulturní zhodnocení přikládám nabídku strávit víkend 19.-21.6. ve Skaláku na Turnovské. Nabízí se strhující kombinace multižánrové hudby, pestrých pochutin a točeného piva v samém srdci skalního města. Podrobněji viz hruboskalsko.cz
Rulík 22.01.2020  16:09
Ahoj, minulý týden se nám narodila dcerka - maličká a hezká po mamince (pochopitelně :)). Obě holky v pohodě a spokojené, takže důvod k oslavě :) Kdo by si chtěl dát kromě šampusu taky panáka, rád ho uvidím na únorových Špuntech, jak avizoval Mára..

Majte sa, F.
Marek 12.01.2020  23:11
Ahoj,
Primaveristi (již tradičně) hodili vidle do termínu špuntů, tak doufám, že tam aspoň jednoho z nich uvidím ...
Špunty tedy letos poprvé v historii nebudou v lednu, ale až v sobotu 15. února. A věřte nebo ne, bude to již 25. ročník !!!
Vlak z Hlavního 10:18, ze Smíchova 10:25, cpěte se tradičně někam dopředu.

Všem hodně zdaru v roce 2020!
m.
Klára Zamazalová 09.12.2019  08:43
Ahoj,
ve středu 18.12. jdu na koncert akordeonového orchestru, ve kterém jsem v mládí hrála na bicí. Nechcete se někdo přidat? Pro Jindru by to mohlo být velice inspirativní ;)
Ahoj. Klára
Jindra 10.10.2019  12:57
Bulovka bude 25-27.10.
AHOJ