Horolezecký klub Vyšehrad

Schemyk s vámi


Zpackaná mise - spis z osobních archivů.

Zaslal: jindra,  02.04.2015

Zde naleznete krátký report z jarní Francie. Možná nebudete textu rozumět, ale je to schválně aby nedošlo k prozrazení a aktéři mohli zůstat v utajení. Nerozumíte nevadí, prohlédněte si pár obprásků.

Mont Ventoux

Zpackaná mise - spis.

Vše začalo tím, že si nás rozpracovala Javanská tajná služba a nasadila na nás agenta P. Agent nadhodil několik termínů pro Španělsko, načež si jakoby schromil nohu. Ze Španělska najednou byla Francie. Následovalo několik dní rozhodování, jestli Miguel (krycí název) nebo Tricoulet (kricí název pro místo mise). Javanská tajná služba si nás dost dávala a nakonec z důvodu počasí bylo místo mise určeno na Tricoulet, což ale znamenalo 13 hodin phekelného kodrcání autem oproti předpokládanému leteckému výsadku, který měl na starosti agent K. Dopravu nakonec zajistil agent B vozem F.

V skupině naší rozvětky byl agent Kecka, agent Gastrotik a agent Bleck. Pro zjednodušení K,G,B.

Místo výsadku 1:

Chateaudouble -  cca 50 km z Nice. Prší sqvotujeme na terase nějakého domku, dokud nás nevyhodí. Navštěvujeme oblast, je stále mokro moc se nám nelíbí přístup ani lezení. Čekáme na kontakt s Jawanskou rozvětkou. 13,00 kontakt restaurace Q burger. Společně se rozhodujeme pro změnu strategie a přesouváme se do Chateauvertu.

Místo výsadku 2:

Ráno překvapení Javanská rozvětka odmítá dále spolupracovat na akci. Agentka chodkyně D, vytáhla ostrou čtyřicítku. Trojka K,G,B ani nedutá a neodmlouvá. Javanci balí konspirační Wv vůz a odjíždí zpět opět pěkných 1200km na Javodědinu (zřejmě dvojití agenti).  Rozvětka K,G,B musí misi dorazit pouze ve třech.

Chateauvert – super camp v blízké vesnice pro tři agenty a stan 20E/noc. O cemp se stará podivné individum v šále a kloboučku Lick Besson a jeho Belgická nevolnice. Lick se ohání rozkazy, nevolnice pilou, šroubovákem nebo krumpáčem. Po večerech majitel Lick somruje po bohatých turistech pivo, slivku, nebo víno.

Agent K

 

Agent G

 Jindra 6b v Chateauvert

 

Johny 6b v Chateauvert

Agent B

Lezení – bezva, několik krásných 6a, pokusy v 6b a nějaké 6b taky padlo. Středa prší a tak přesun jinam.

Místo výsadku 3:

Combe Obscure – malá oblast pod Mont Vetoux. Doporučuji návštěva na jeden den. Plotny, ostré chyty. Hezké prostředí a hlavně schováno před větrem. Oblast není pro náročné sportovní lezce. Dáváme sedm cest od 5+ do 6b+. Některé cesty fakt hezké, jiné pouze o jednom kroku. Východisko Carpentras obecní camp opět 20 E.

Combe Obscure Agent B někde nahoře

Naše trojice se dostává do stavu mírné ponorky po té co agent K a agentem G, použili na agenta B sérum BVR a pěkně ho rozložili na prvočinitele. (sérum návod: třikrát pivo Braník, litřík vína červeného, pul litru rumu – protřepat a nemíchat). Od této chvíle agenti spolupracují pouze v přímé akci, jinak agent K konzumuje, agent G hraje na harmoniku a agent B se věnuje četbě pokleslé konspirační literatury.

Místo výsadku 4:

Vanasque

Vanasque – východisko Carpentras, dobrá oblast abyste si zalezli, musíte lézt alespoň 6a v pohodě. Průvodce seženete v pekařství ve městečku za 1,5E. Oblast se stále rozvíjí, vznikají nové cesty. Lezení je netradiční na vápno, jedná se o poličky, bramboro lišty, oblé stisky. V oblasti jsme se dostali na 6b+ a jeden pokus v 6c+. Lezení je na víc dnů, my zde strávili dva.

 Agent K sápe 6b+ a úspěšně.

 

 G 6a

B 6a

Shrnutí: cca 27 cest ve třech oblastech. Celou dobu jsme nevěděli, zda jde o skrytou nebo otevřenou sledovačku. Vše se obešlo bez ztrát, výjimkou je pouze ztráta iluzí.

Poděkování Javanské a dědinské výzvědné a špijonážní službě a Břevnovské kontrarozvědce.

Agent G

Komentáře:
Nový komentář
 Zadání nového příspěvku: 
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net) Opiš bezpečnostní kód:


Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-tři:

Kryska 16.05.2020  09:01
Pro zájemce o osobní kulturní zhodnocení přikládám nabídku strávit víkend 19.-21.6. ve Skaláku na Turnovské. Nabízí se strhující kombinace multižánrové hudby, pestrých pochutin a točeného piva v samém srdci skalního města. Podrobněji viz hruboskalsko.cz
Rulík 22.01.2020  16:09
Ahoj, minulý týden se nám narodila dcerka - maličká a hezká po mamince (pochopitelně :)). Obě holky v pohodě a spokojené, takže důvod k oslavě :) Kdo by si chtěl dát kromě šampusu taky panáka, rád ho uvidím na únorových Špuntech, jak avizoval Mára..

Majte sa, F.
Marek 12.01.2020  23:11
Ahoj,
Primaveristi (již tradičně) hodili vidle do termínu špuntů, tak doufám, že tam aspoň jednoho z nich uvidím ...
Špunty tedy letos poprvé v historii nebudou v lednu, ale až v sobotu 15. února. A věřte nebo ne, bude to již 25. ročník !!!
Vlak z Hlavního 10:18, ze Smíchova 10:25, cpěte se tradičně někam dopředu.

Všem hodně zdaru v roce 2020!
m.
Klára Zamazalová 09.12.2019  08:43
Ahoj,
ve středu 18.12. jdu na koncert akordeonového orchestru, ve kterém jsem v mládí hrála na bicí. Nechcete se někdo přidat? Pro Jindru by to mohlo být velice inspirativní ;)
Ahoj. Klára
Jindra 10.10.2019  12:57
Bulovka bude 25-27.10.
AHOJ