Nástěnka HK Vyšehrad

Všeobecná informace

Horolezecký klub Vyšehrad je jeden z nejstarších lezeckých spolků v Čechách. Byl založen již na přelomu 10. a 11. století (podrobněji viz Alois Jirásek: Staré pověsti české - Pověst o Horymírovi). Od těch dob jsme jednak změnili techniku jak se dostat nahoru (zpravidla lezením), jednak i techniku jak se dostat dolů (zpravidla slaněním). Podle nátury, kondičky, času a kamarádů se lezení kupodivu věnujeme dodnes.

FAQ (nejčastější otázky)Stránka:  [1]  [2]  [3]  [4]  [5]  [6]  [7]  [8]  [9]  [10]  [11]  [12]  [13]  [14]  [15]  [16]  [17]  [18]  [19]  [20]  [21]  [22]  

Přidat novou zprávu
 • promeatačka (mg 02.05 16:44)
  Rumpftež,
  sedumnáctýho bude v KIWI nažhaven dataprojektor, a promítne vám pár obrázků z Patagonie. Rychle a zběsile, hospoda je za rohem.
  Nevim teď přesně v kolik (asi 19-20), ale to se do té doby vyjasní, až se PeS vrátí z Nepálu.

 • Zemřel Radan Kuchař (Igor 02.05 16:29)
  30.dubna odešel ve věku 83 let náš kamarád Radan Kuchař.
  Čest jeho památce!

 • Dobrá zpráva (Helča 01.05 23:04)
  Stavte se na pivo :-)
  http://dl.dropbox.com/u/3723675/oznameni.jpg

 • Bulovka (Zdeněk 30.04 18:58)
  bude 11.-13.5., tak přijeďte.

 • pozdrav z Nepálu (Igor 25.04 14:21)
  Schnáblik pozdravuje HKV:
  Namaste z Chame ke Karlovi IV.Po uspesnem absolvovani treku kolem Manaslu relaxuje parta "zasranych duchodcu" v Manangu. Je to tady pohodicka. Pozdravuj pany a damy u stolu. Petr & company.

 • víkend (mg 19.04 14:05)
  Rumpf vespolek. Nabízím spoustu místa v autě na vyhlídkový okruh Praha - otevírání Skaláku - okoštování Labáku - Praha, 20.-22. dubna. Nebo se naopak do jiného autokaru s podobným programem natlačím.

 • Lyn Hill na Perštýně (Šupa 02.04 16:32)
  Ahoj, odkaz na zajímavou akci:

  http://www.rockpoint.cz/press/289/otevreni-zrekonstruovane-prodejny-perstyn-za-ucasti-lynn-hill.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter-rockpoint-02042012

  Šupa

 • Jindřich (Francis 12.03 11:23)
  Jindřich má zlomený krční obratel (možná, že i dva). Dneska (12.3.) má jít na operaci.

 • Vysoké Tatry (. 06.03 21:25)
  5.3.2012 - Výstraha pred zľadovateným terénom je stále aktuálna !!


  Upozorňujeme predovšetkým zahraničných návštevníkov našich hôr, že vo vysokohorskom prostredí väčšiny pohorí Slovenska, naďalej pretrvávajú nepriaznivé podmienky na vykonávanie vysokohorskej turistiky a skialpinizmu. Najvyššie pásma sú pokryté tvrdým snehom až ľadom. Zvážte pohyb vo vysokohorskom prostredí!! Veľmi nepriaznivé zimné podmienky pre vysokohorské športové aktivity budú pretrvávať najmenej nasledujúce dva dni. HZS bude výstrahy naďalej aktualizovať.

 • a sakra už jsou toho plná média (PeS 06.03 15:48)
  Já nic netušíc, poslal Jindrovi a Igorovi (původně jsem měl jet s nimi) SMS
  "Jaké je počasí a co sníh?"
  obratem jsem dostal odpověď: "nemocnice Poprad, počasí krásné"
  moje další SMS: "Co proboha děláte v nemocnici?"
  odpověď: "Tam jsem já. Sjel jsem Ostrvu. Igor jede domů."
  moje další SMS: "To jsi jel po prdeli, nebo s lavinou?"
  odpověď: "Po hlavě".

  A to je konec. Pak jsem si přečetl zprávu Buřtíka, podíval se taky na http://www.hzs.sk/?lang=sk&site=archivsprav&id=2102 , kde jsou i fotografie z akcie. Zaujalo mě, že se záchrany účinně zúčastnili členové VHT Varšava. Tak zítra budeme pít U Karla IV polskou vodku, hurrrááá....

 • Dalsi informace (Burtik 06.03 11:08)
  Zdar kamarádi tak jsem s Jindrichem v kontaktu,jsou tam nějaké zlomeninky a vykloubeninky. Telefonujeme spolu a dojednáváme přesun do Prahy. Ale asi ve středu do Neklanky nepřijde. Příští rok prý pořádá LET Racka. PS Pirohy budou!!

 • A co na to bratia z HZS Tatri (Burtik 05.03 20:12)
  V predpoludňajších hodinách 5.3.2012 oznámili turisti na chate Popradské pleso úraz českého turistu pod sedlom Ostrva. Muž sa pošmykol a spôsobil si poranenie dolnej končatiny a zároveň podozrenie na úraz hlavy. K zranenému okamžite odišli dvaja záchranári oblastného strediska HZS Vysoké Tatry. Po zafixovaní končatiny a prvotnom ošetrení bol muž transportovaný na horský hotel Popradské pleso, a odtiaľ na dolné parkovisko, kde ho prevzala posádka RLP na ďalšie vyšetrenia.

 • Zpráva ze Zahraničí (Jindrich Junior 05.03 16:08)
  Již jste si zvykli na informace ze zahraničních zájezdů!
  Tak jedna informace z Tater.
  Skupina dvou seniorů se vypravila na Ostrvu. Jak to tak bývá když se nejedná o svéprávné jedice. Došlo k situaci, kdy zasahovala Horská služba a Jindřich senior se nyní těší péči v Popradské nemocnici. Zde se informace rozcházejí Igor tvrdí, že jde o zlomenou nohu, Jindřich tvrdí že jde o pochroumaný kotník, který bude operativně napraven.
  Až budeme vědět víc budeme Vás o dalších aktivitách expedice informovat.
  Jindřich Junior

 • Formulářík umí česky a některé základní tagy ("<b>", "</b>", "<i>", "</i>", "<u>" a "</u>"). Z odkazů by se měly stát odkazy. Povinné údaje jsou vyznačeny červeně . Pokud chcete sdělit něco obsažnějšího kontakujte, prosím, přímo .


  Přidat novou zprávu:
  Heslo:   (aktuální den v týdnu v Praze, česky, malými písmeny a bez diakritiky)
  Jméno:
  E-mail:
  Předmět:
  Text zprávy:
  Odkazy mohou být ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz